niedziela, 30 czerwca 2013

Turniej OiM w Warszawie

Wczoraj, tj 29.06.2013 odbył się turniej na poziomie podjazdu plus dywizji. Wrzucam garść fotek, które udało mi się zrobić, jednak lwia ich część nastawiona jest na reprezentacyjną krakowską armię turecką podczas bitwy dywizyjnej ;) Turcy niestety przegrali, ale janczarzy pokazali swoją siłę i można było zagrać nowe scenariusze dywizyjne do OiM. Turniej bardzo fajny, miła atmosfera i dużo radości. 
4 komentarze:

 1. Fajne zdjęcia, szkoda, że brak opisu bitwy (bitew).

  Jak to jest z manewrami podczas starcia dywizyjnego? Stoły wydają mi się zapełnione jednostkami i mozna odnieść wrażenie, że strony przepychają się jek zawodnicy sumo. Czy to moje wrażenienie? Jak jes w rzeczywistości?
  pozdrawiam
  sowabud

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o nasze starcie Turcji z RON to nie ma co za wiele opisywać ;) Janczarzy zajęli las i wioskę, na prawym skrzydle jazda RON zmasakrowała wojska nadworne, tylko hufiec silahdarów odparł atak husarii. Źle zrobiliśmy, że sipahów zostawilismy na drugi atak i podzielilismy - oni powinni zacząć jednak tę bitwę i przyjąć na siebie całe uderzenie. Generalnie więc po 2 turze już wszystko było wiadome. Za to janczarzy wytrzymali kolejne pięć tur - w siódmej turze nie udało się zdać motywacji, za to rozbili pułk piechoty i utrzymywali otoczoną ze wszystkich stron wioskę. Wnioski po bitwie nasuwają się same.
   Co do stołów - dywizje jakie graliśmy to było do 40 PS. I było ciasno, cholernie ciasno. RON mógł uderzać na całej linii, nie było go jak osaczyć wojskami nadwornymi. Na większych dywizjach sobie tego nie wyobrażam. I masz rację, niestety w większości tak to wygląda na ten moment.

   Usuń
 2. Rozumiem, że był to standartowy stół taki 180*120 cm.
  Korci wystawianie dużych dywizji jak się już je pomalowało, ale może lepiej wziąć małą i wykosić przeciwnika opóźnieniami, paniką, stratami marszowymi. Ja to jak Pan Zagłoba, zbytniego tłoku nie lubię.
  A i tak wam zazdroszczę tych bitew dywizyjnych.
  pozdrawiam
  Marcin - sowabud

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, standardowy. Taki stół nadaje się na dywizję tak max 30 PS moim zdaniem. Nie wyobrażam sobie grać na takim stole 100PSowa dywizja kozacka na przyklad. Po prostu braknie miejsca :/

   Usuń